WWW.TVHD.PERSIANBLOG.IR

این وبلاگ را به خاطر بسپارید

تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی در سال 91

تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی در سال 91
عضو شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با فارس خواستار شد:
تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی در سال 91؛ نرخ فعلی با واقعیات فاصله دارد

خبرگزاری فارس: عضو شورای پول و اعتبار تغییر نرخ سود سپرده‌ها در بسته سال آینده را بهتر از تجدیدنظر در بستر فعلی دانست و گفت: پیشنهاد تغییر این نرخ برای ماه‌های باقی‌مانده از سال هنوز به شورای پول و اعتبار نداده شده است.

کوروش پرویزیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره بررسی تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی در شورای پول و اعتبار اظهار داشت: بعد از جلسه‌ای که به منظور تغییر نرخ سود اوراق مشارکت تشکیل شده بود دیگر جلسه‌ای در شورای پول و اعتبار برگزار نشد.
وی با بیان اینکه موضوع مذکور (تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی) در شورای پول و اعتبار مطرح نشد افزود: تشکیل جلسه‌ای با این موضوع در هفته جاری بعید به نظر می‌رسد.

این عضو شورای پول و اعتبار درباره اینکه تغییر نرخ سود سپرده‌ها در ماه‌های باقی‌مانده از سال آیا تأثیری در فضای بانکی خواهد داشت یا خیر، گفت: منطقی کردن نرخ سود موضوع خیلی مهمی است که هر زمان به آن پرداخته شود هیچ ایرادی ندارد.

پرویزیان به نظرات موافق و مخالف افزایش این نرخ اشاره و تصریح کرد: نرخ سود هم با سپرده‌گذاران، تسهیلات‌گیرندگان و بانک‌ها ارتباط مستقیم دارد و به همین دلیل تعیین عادلانه این نرخ به نحوی که هر سه گروه سود ببرند خیلی مهم است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نرخ سود سپرده‌ها با آنچه که باید باشد فاصله دارد؛ به همین دلیل باید کمک کرد این نرخ به همان میزانی که باید باشد، برسد.

این عضو شورای پول و اعتبار تأکید کرد: بحث‌هایی در مورد نرخ باید در بسته سیاستی جدید نیز مورد توجه قرار گیرد.

پرویزیان تغییر نرخ سود سپرده‌ها در بسته سال آینده را بهتر از تجدیدنظر در بستر فعلی دانست.

+ مدیر وبلاگ TVHD ; ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۸
comment نظرات ()